Одесские штучки

Названі три причини розгрому російського чорноморського флоту (ВІДЕО)

В період 1-4 січня 2023 року російський чорноморський флот продовжує патрулювання Чорного моря. Оперативне з'єднання росіян у Чорному морі 1 січня налічувало 5, а 2 січня — 7 кораблів та катерів. 3 січня у морі перебували 6 бойових одиниць, а 4 січня — всього три одиниці. Весь цей час серед них немає кораблів-ракетоносців з ракетами "Калібр".

Тому у перші дні 2023 року для Одеси та всієї України майже немає реальної загрози з моря.  Але не забуваємо, що ситуація може змінитися.

Причинами зниження активності російського флоту слід вважати комплексне поєднання дефіциту ракет, загрози українського удару у відповідь та штормової погоди. Одночасно у останні дні грудня росіяни встановили у окупованому Севастополі другу лінію бонових загороджень, яка прикриває бухту Голландія з основною стоянкою надводних кораблів у причалів.

Зараз у росіян вкрай скоротилися запаси морських ракет "Калібр" — фактично це лише боєкомплекти тих кораблів, які є у складі російського флоту у Північному Льодовитому та Тихому океанах, на Балтійському та Каспійському морях, а також у складі з'єднання у Середземному морі. Можливості російської промисловості дозволяють виробляти лише до 20 таких ракет на місяць — і саме стільки вони випустили наприкінці грудня, 29 числа, за один раз. Повний можливий залп всього наявного чорноморського флоту складає 56 "Калібрів" — 40 на 5 надводних кораблях і 16 на 4 підводних човнах. Тому можна порахувати, що виготовити 56 ракет вони зможуть тепер приблизно аж до кінця лютого, а якщо захочуть швидше застосувати флот — то лише у обмеженому складі.

Ще з квітня та червня, з часів потоплення флагмана чорноморського флоту ракетного крейсера "Москва" та ряду суден, що забезпечували окупантів на острові Зміїний Одеської області, російський флот припинив навіть наближатися до узбережжя Одеської та Миколаївської областей — через невідворотній удар українськими протикорабельними ракетами "Нептун" і "Гарпун". З вересня до цього додалися ще й системні удари морськими дронами по Севастополю, один з яких 28 жовтня прямо у бухті став успішним — призвів до ушкоджень фрегату та тральщику. Тому кожний вихід в море ударних кораблів чорноморського флоту перетворюється на дуже складну для росіян операцію. 

Три з п'яти надводних ударних кораблів чорноморського флоту — це невеликі корвети проекту 21631 "Буян-М", які по суті є кораблями для дій у прибережних районах і мають дуже обмежену морехідність. Також найчастіше два з чотирьох наявних у складі чорноморського флоту ракетних підводних човнів несправні. А з двох фрегатів типу 11356 — найсильніших зараз російських кораблів у Чорному морі, один, "Адмирал Эссен", більшу частину часу проводить у причалів — він так і не став боєздатним після ремонту внаслідок отриманих ще у травні пошкоджень від ураження українськими ракетами. Тому росіяни не можуть розраховувати на всі свої сили — і в залежності від погоди, можуть вивести в море лише 1-3 ракетні кораблі. 

Тобто, російський чорноморський флот, хоч і зберіг формальну чисельну перевагу в силах над ВМС України, але втратив стратегічну та навіть тактичну ініціативу. Значна частина його сил — небоєздатні через пошкодження чи конструктивні недоліки кораблів та через ефіцит ракет. Тому все, що можуть зараз росіяни на морі — це зрідка та обмеженими силами брати участь у ракетних ударах по Україні та займатися логістикою — перевезеннями з материкової частини росії до портів на окупованих територій. А встановлення вищезгаданого другого загородження свідчить, що росіяни навіть не здатні контролювати акваторію своєї головної військово-морської бази у Севастополі — і це ознака повної поразки чорноморського флоту. Його ліквідація тепер — це лише питання часу.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесский путешественник добрался на велосипеде из Перу в Боливию

Observan

Одесские полицейские разоблачили сеть аптек, в которых незаконно торговали наркосодержащими средствами

Observan

В Одесской области проверили качество питьевой воды

Observan