Одесские штучки

Одесити можуть придбати незвичайну банкноту

Нацбанк на честь річниці повномасштабного вторгнення РФ випустив пам’ятну банкноту під назвою Пам’ятаємо! Не пробачимо! Від звичайних банкнот її відрізняє те, що вона надрукована вертикально.

Цю банкноту з номіналом у 20 гривень ввели в обіг із 23 лютого. Вона є законним платіжним засобом, але випущена обмеженим тиражем у 300 000 штук.

Купити таку банкноту можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ, а з кінця березня – в банках-дистриб’юторах.

На лицьовому боці пам’ятної банкноти зображені постаті трьох військових, які встановлюють державний прапор на тлі фрагментів карти України і прапорів країн, що нас підтримують.

Вгорі українською й англійською написано:

«24 лютого 2022 року з повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап збройної агресії проти України. Народна війна за незалежність і суверенітет України триває з 2014 року. Це також війна за цивілізаційний вибір: Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації і водночас – ті засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі західного світу», – йдеться у повідомленні.

Зворотня сторона містить стилізовану композицію, яка уособлює фізичні та духовні страждання й переживання українців в окупації: зв’язані за спиною руки та постать зі слідом від кулі у вигляді маку.

Дизайн цієї банкноти створив художник Володимир Таран.

Джерело

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В спальном районе Одессы произошла авария

Observan

Рыболовам Одесской области рассказали, где можно удить рыбу во время нереста

Observan

В Белгород-Днестровском Одесской области активно ремонтируют улицы и тротуары

Observan