Одесские штучки

Одеситів попереджають про шахрайську схему

У відділі комунікації поліції Одещини застерігають, що аферисти створюють сторінки-двійники державних організацій, керівництва держави, представників ООН, Червоного Хреста, благодійних фондів та банків.

Відколи війська російської федерації здійснили повномасштабне вторгнення на територію України і українцям почали виплачувати фінансову допомогу, аферисти взялися закидати людей фішинговими повідомленнями з пропозицією заповнити онлайн-заявку та одразу ж отримати гроші. Насправді у такий спосіб зловмисники здобувають доступ до банківських карток громадян, які реагують на подібну інформацію і заповнюють конфіденційні дані про себе та свої рахунки.

Як повідомили у відділі комунікації поліції Одещини, щоб ввести в оману людей, аферисти створюють сторінки-двійники державних організацій, керівництва держави, представників ООН, Червоного Хреста, благодійних фондів, банків тощо та здебільшого використовують фішинг – вид шахрайства, метою якого є виманювання в довірливих або неуважних користувачів інтернет-мережі персональних даних.

Громадянам повідомляють, що соціальну виплату можна отримати одразу після введення персональних даних та номеру банківської картки. Однак інформація, введена на таких сайтах, стає відома зловмисникам, і вони використовують її для легкого зняття із чужих карток грошей.

Щоб замість виплат не залишитися ні з чим, поліцейські радять: отримувати інформацію лише з офіційних джерел; не переходити за невідомими гіперпосиланнями й не вводити там конфіденційну інформацію, зокрема номер, строк дії та CVV-код банківських карток; не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім.

Зверніть увагу, що офіційні сайти державних органів мають обов’язкове закінчення «gov.ua», а сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур у месенджерах та соціальних мережах верифіковані (мають відповідну галочку).

“У разі, якщо ви підозрюєте шахрайські дії або стали жертвою аферистів, негайно повідомляйте на спецлінію “102”, – закликають громадян одеські правоохоронці.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Куклы LOL Surprise покоряют онлайн-игры

Observan

Под Одессой остановили нетрезвого нарушителя ПДД

Observan

Одесские полицейские устанавливают личность погибшей женщины

Observan