Одесские штучки

Робота «зернового коридору» з портів Одеської області сповільнилася

У січні 2023 року через Босфор у рамках Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів у Чорному морі щодня проходить в середньому 2-3 завантажених судна, що в рази менше, ніж було у вересні-жовтні, коли проходило в середньому по 6 суден. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

"Якщо у вересні-жовтні середньомісячний пропуск через Босфор становив 6 суден, то в січні ці показники скоротилися вдвічі — до 2-3 суден на день. За суднами фіксуються штучні, надумані «порушення». Під цим лицемірством країна-агресор приховує єдину мету: завдати Україні не тільки воєнної поразки, але й економічної. Послабити фінансове становище також і наших міжнародних партнерів, а ще — спричинити міграційну кризу, що загострить вже наявні проблеми”, — розповів Сольський під час виступу на Конференції міністрів сільського господарства в Берліні у суботу, 21 січня.

Міністр нагадав, що навіть у складних умовах із початку повномасштабної війни Україна експортувала понад 40 млн тонн зернових, олійних та продуктів їх переробки і забезпечила їжею сотні мільйонів людей по всьому світу. Він наголосив, що зараз Україна потребує підтримки міжнародної спільноти та системних рішень у питанні саботажу роботи зернового коридору з боку російської сторони. Він також назвав три глобальні стратегічні речі, без яких неможливий розвиток ані українського агроринку, ні світового.

Він додав, що безбар’єрність торгівлі стосується й роботи зернового коридору, адже від його безперешкодної роботи прямо залежить продовольча безпека світу.

Росія умисно обмежує експорт українського продовольства. Об’єктивних причин для цього немає. Це частина їх гібридної війни”, — резюмував міністр.

З жовтня 2022 року українські порти вимушені працювати менше ніж на половину своєї потужності, а обсяги недопостачання зернових на світовий ринок оцінюються у 2-3 млн тонн щомісяця. При цьому у Босфорі в черзі на інспекцію стоять понад 100 суден. Середній час очікування — від 2 до 5 тижнів, в результаті трейдери і судновласники зазнають збитків понад $20 тис. за кожен день простою.

Станом на 19 січня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 659 суден, які експортували 17,8 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

На одеській Молдаванці попри заборону влади зводять нахаббуд

Observan

Слуга народа претендует на все министерские портфели в Кабмине

Observan

В Одессе полицейские задержали группу квартирных воров

Observan