Одесские штучки

Російські кораблі відступили в бази і не загрожують Одесі (ВІДЕО)

Вже кілька днів поспіль ані Одесі, ані іншим містам України не загрожують російські обстріли з моря. Останній раз росіяни виводили в море "Каліброносці" у кількості однієї одиниці аж 16 грудня — як раз в той день, коли вони завдавали масштабного ракетного удару. Після цього починаючи з 17 грудня вже четвертий день поспіль всі ударні кораблі чорноморського флоту росії стоять у своїх базах. Але ситуація може змінитися.

Склад оперативного з'єднання росіян у Чорному морі коливається — останніми днями там 8 одиниць, але 17-го грудня було 9 кораблів та катерів, а сьогодні 20-го — всього 6. У Азовському морі знаходиться 2-3 кораблі та катери.

На основі аналізу супутникових знімків російських баз у Севастополі та Новоросійську дає цікаву інформацію. По-перше, 16 грудня в море міг виходити, причому дуже ненадовго, один з фрегатів типу 11356, скоріш за все — росіяни відремонтували "Адмирал Эссен". А до Новоросійську перейшов як мінімум один з корветів проекту 21631. І це означає, як мінімум, тимчасовий відступ не менш ніж одного з п'яти наявних надводних ракетоносців у тилову базу. 

На зниження ударних можливостей російського флоту зараз дуже активно впливає погода — зимові шторми роблять неможливим застосування всіх трьох наявних ракетних корветів типу 21631. І це означає, що росіяни можуть розраховувати лише на два з чотирьх підводних човнів (ще два несправні) та лише на один з фрегатів типу 11356, оскільки фрегат "Адмирал Макаров" все ще стоїть пошкоджений після удару по Севастополю 29 жовтня.. І все. Окрім того, на російську активність вже суттєво впливає і дефіцит ракет "Калібр".

Надалі у діях російського флоту західні аналітики прогнозують декілька можливих сценаріїв. Перший з них застосовується і зараз — флот росії чинить тиск самим фактом свого існування як потенційна і цілком реальна загроза. Другий сценарій — це поступовий відступ росіян з Севастополя під загрозою знищення російського флоту у базі атаками дронів та ракет, а також при визволенні Криму. Зазначається, що росіяни можуть задіяти флот для безпосередньої підтримки своїх військ у разі переходу ЗСУ у наступ на Крим — з дуже великим ризиком ураження українськими протикорабельними ракетами. Фактично це повторення ситуації 1941 року, коли радянські війська восени були вибиті з Криму та залишилися обороняти лише Севастополь. Окрім того, розглядається і варіант російських атак з моря на судноплавство у порти Одеської області — як прямих з кораблів та авіацією, дуже ризикованих для росіян, так і за допомогою диверсійних засобів. Такий варіант у будь-якому разі є актом морського піратства з відповідними наслідками для тих, хто візьметься за це піратство — тобто росіяни. Піратів завжди знищують. 

Також дивіться аналіз розвитку ВМС України на основі флоту дронів, який створюють прямо зараз.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одесской области чиновница украла деньги, выделенные на борьбу с пандемией коронавируса

Observan

Картину молодого одесского художника приобрели в Лондоне за крупную сумму

Observan

Вскоре одесситы смогут получать админуслуги в электронной форме

Observan