Одесские штучки

Селище на півдні Одеської області отримає нову назву

Раніше ми повідомляли про громадські слухання з перейменування селища Суворове неподалік від Ізмаїла на півдні Одескої області.

За підсумками цих слухань у переважній більшості мешканці обрали варіант назви "Бесарабське". "Депутатська більшість підтримала голосуванням проект рішення про перейменування смт Суворове на Бессарабське, згідно з результатами опитування мешканців громади, до якої входять сім населених пунктів", — уточнив Босикевич.

З 2020 року Суворове є адміністративним центром територіальної громади, до якої входять села Кірнички, Старі Трояни, Приозерне, Нова Покровка, Острівне та селище Дзинілор.

Селище було засноване болгарськими переселенцями у 1815 році на місці колишнього татарського поселення Шикирлі-Китай — і зберігало цю назву до 1941 року. Тоді селище перейменували на честь російського військового полководця Олександра Суворова. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Суворівська селищна рада розпочала процедуру перейменування населеного пункту.

Топонімічна комісія на розгляд мешканців селища надала чотири варіанти нової назви населеного пункту, що є найбільш обґрунтованими відповідно до вимог законодавства. Селище Суворове пропонують перейменувати на Бессарабське, Шікірлі–Кітайське, Буджацьке або Катлабузьке.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В одесском ВУЗе появится новая специальность

Observan

Нелегальні учасники азартного ринку України: чим загрожує їхнє існування, і як з ними бореться влада

Observan

На одесском пляже обнаружили изрезанного ножом дельфина — фотофакт

Observan