Одесские штучки

В Одесі містян вакцинували проти вірусу, що спричиняє рак

фото ілюстративне

Понад 500 щеплень проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) вакциною Гардасил вже зроблено в дитячих міських поліклініках Одеси. Вакцина закуплена за кошти муніципального бюджету Одеси в рамках Міської цільової програми «Здоров’я».

Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.

Квадривалентна вакцина Гардасил забезпечує ефективний захист від чотирьох найбільш поширених видів ВПЛ — типи 6, 11, 16 і 18, які найчастіше спричиняють рак шийки матки у жінок, а також інші хвороби репродуктивної системи у жінок та чоловіків.

Вірус папіломи людини поширюється статевим шляхом, тому найкраще робити щеплення у віці 9–14 років, до початку статевого життя. Першочергово вакцинація від ВПЛ рекомендована дівчатам, але і хлопцям буде корисним зробити щеплення для попередження розповсюдження вірусу та профілактики низки захворювань.

«Вакцина від вірусу папіломи людини є високовартісною, одна доза коштує понад 4 тисячи гривень. Але здоров’я дітей є найдорожчим, тому міська влада Одеси, піклуючись про наше здорове майбутнє, забезпечила можливість безоплатної вакцинації дітей відповідної вікової групи», — зазначила начальниця відділу охорони материнства та дитинства Департаменту охорони здоров’я Одеської міськради Ганна Луньова.

Медики зазначають, що більшість людей, інфікованих ВПЛ, можуть навіть не здогадуватися про це — адже інфекція може не проявлятися, доки не призведе до ракової пухлини. Також насамперед жінкам рекомендовано щорічно звертатися на профілактичний огляд до гінеколога та проходити скринінгове онкоцитологічне обстеження з метою своєчасного виявлення передракових патологій шийки матки.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Итоги 2 мая в Одессе: день прошел спокойно

Observan

В порт Черноморска зашел балкер с импортным углем (фото)

Observan

Одесским водителям рекомендуют объезжать некоторые улицы

Observan