Одесские штучки

В Одесі отримають нові назви ще біля 80 вулиць і провулків

22 травня відбулося засідання одеської міської історико-топонімічної комісії, на якому розглядали до 120 питань з перейменування різноманітних об'єктів в Одесі — від вулиць до скверів. Загалом це майже останній крок для того, щоб відправити російські, імперські та радянські назви з мапи Одеси курсом русского корабля.

З цих 120 питань комісія встигла погодити близько 80. Після цього рішення історико-топонімічної комісії як рекомендація буде розглядатися на сесії Одеської міської ради — і депутати вже будуть приймати остаточне рішення щодо остаточної дерашизації назв в Одесі.

Наприклад, вулиця Академіка Вільямса отримає назву на честь українського бізнесмена та мецената початку ХХ століття Євгена Чикаленка.

Сквер Вітте буде сквером Ефрусі (російський економіст і журналіст), Лермонтовський провулок стане Джевецького на честь інженера, винахідника однієї з конструкцій підводних човнів.

Вулиця Гладкова стане вулицею Каменярів, бо там ще зараз є унікальні кам'яні домівки в скелі.

Вулиця космонавта Комарова залишить ім'я Комарова, але Михайла — українського письменника, бібліографа, критика, фольклориста, видавця та громадського діяча.

Сквер Старостіна на Слобідці. – поверне стару назву Композитора Лисенка; провулок Верещагіна – Липського; Ширшова – архиітектора Нештурхи; вулиця Новікова на 2-й Заставі отримає назву на честь відомих одеських бізнесменів Родоканакі.

Також в Одесі з'являться вулиці та провулки на честь Леся Курбаса, Дмитра Яворницького, Володимира Вернадського, Михайла Драгоманова та інших відомих українських митців та науковців.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Глава Верховной Рады подписал госбюджет на 2020 год

Observan

В Одессе грузовик протаранил легковушку

Observan

Одесские полицейские разыскали пропавшего ребенка

Observan