Одесские штучки

В Одесі переселенцям допомагають з зимовим одягом

Ганна Підопригора та бокси проєкту «Речі, які допомагають». Фото: Ганна Підопригора/Facebook
Одеський проєкт «Речі, які допомагають» збирають в спеціальні бокси те, що необхідно для переселенців та людей у скрутному становищі. Наразі це теплі куртки, светри та ковдри. 90 боксів із такою назвою стоять в різних місцях Одеси.

Про це повідомляє Суспільне Новини.

До цих боксів можна принести те, що стане у пригоді переселенцям, розповіла координаторка проєкту Ганна Підопригора:

«Ми приймаємо ті речі, котрі ще можна далі носити, котрі наразі в таку погоду можуть зігріти людей, які приїхали до Одеси з міст, де наразі йдуть військові дії. Такий одяг зараз, як пальто, куртки, теплі светри, можуть зігріти цих людей.

Також ми приймаємо сюди покривала, ковдри, котрі можна також передати, та постільну білизну для перероблення. Не приймаємо сюди шкарпетки, колготки тощо, тому що це така гігієна, яку ми не можемо передати надалі».

Будь-яка благодійна організація або фонд можуть скласти запит для проєкту зі своїми потребами. Тоді команда «Речі, які допомагають» намагається знайти та передати необхідний одяг по цих запитах, додала Ганна:

«Три рази на тиждень наші водії та вантажники їздять та збирають речі, які одесити залишають у контейнерах. Чому так часто? Хтось поклав речі, які потрібні вже зараз, тобто теплі. Ми хочемо, щоб вони були чисті, щоб вони не просиріли, щоб вони були в тому стані, в якому ви їх залишили. Далі речі привозять нам на сортування і дівчатка їх переглядають, наскільки вони можуть йти далі на благодійність».

Попри певний спад на початку повномасштабного вторгнення, наразі в місяць в такі бокси можуть зібрати від п’яти до восьми тонн речей, каже координаторка проєкту Ганна Підопригора:

«На початку 2022 року багато одеситів виїхало. Був спад збору речей, бо люди коли виїжджали, їм було не до того, щоб сортувати речі та виносити. Але через декілька місяців все ж таки ми зрозуміли, що близько трьох-п’яти тонн речей контейнери приносять. Ми не змогли залишити цю справу».

Отримати речі ті, хто потребує, можуть у громадських організаціях. Попередньо треба звернутися до волонтерів та запитати, коли можна прийти. Сортуванням та викладанням одягу займається волонтерка Лара Півоварова:

«Приїжджають речі, ми їх сортуємо, у нас немає можливості вивісити всі все одразу, одночасно. Тобто не вистачає тих же вішаків, тому це все замінюється. Весною зимове складається, розвішується літнє. І це дуже великий труд. Зараз потрібні теплі куртки, тобто не пальто, шуби, плащі, а саме шукають куртки, бо для Одеси, для цього клімату куртки зручніше всього і потрібні теплі куртки».

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одеській області загорівся багатоповерховий будинок

Observan

В Одессе состоялась презентация книги о событиях 2 мая

Observan

Вооруженный житель Одесской области угрожал расправой соседям

Observan