Одесские штучки

В Одесі презентували факсимільне видання Пересопницького Євангеліє

Військові капелани презентували військовослужбовцям Одеського прикордонного загону духовний оберіг українського воїнства — унікальну книгу факсимільного видання Пересопницького Євангелія староукраїнською мовою.

Про це повідомляє пресслужба Південного регіонального управління ДПС України.

«Пересопницьке Євангеліє — це незрівнянний зразок української рукописної книги, унікальна пам’ятка, в якій акумульовано багатий духовний світ українського народу, сформований протягом століть православною культурою та українською мовою. Ця святиня завжди підносила дух народу, який вів виснажливі війни за Україну, за її майбутнє. Ми маємо пишатись цією видатною пам’яткою релігії та історії, яка зараз знаходиться у нас, як символом перемоги нашого народу над кожним ворогом. Це священний оберіг усього нашого війська», — сказав на презентації отець Андрій.

За красою й багатством оформлення Пересопницьке Євангеліє не має рівних собі серед українських рукописів. Книга налічує 482 аркуші з текстами, які прикрашені високохудожніми орнаментами та кольоровими заставками з мініатюрами, що зображають євангелістів.

Рукописний оберіг являє собою фоліант вагою 9,3 кг, писаний пізнім уставом на пергаменті форматом 24х38 сантиметри

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одесской области спасатели помогли женщине добраться до больницы

Observan

Двойное убийство произошло в Одесской области

Observan

В Одесі загорілася сауна

Observan