Одесские штучки

В Одеській області модернізують відомий порт

Компанія «‎Еліксир Україна»‎, яка вперше в історії України приватизувала морський порт, планує модернізацію підприємства найближчим часом.

Про це розповів акціонер цієї компанії Валерій Віхренко під час зустрічі з першим заступником Голови Фонду державного майна України Денисом Шугалієм, передає інформаційна агенція «Юг.Today».

«‎Еліксир Україна»‎ — переможець приватизаційного аукціону з продажу єдиного майнового комплексу морського торговельного порту «Усть-Дунайськ», який відбувся 17 січня. Компанія сплатила за актив 201 млн грн + 40 млн грн ПДВ. На торгах вартість порту зросла у 3,3 рази.

Як стало відомо, нарешті договір купівлі-продажу першого морського порту в Україні підписано.

Наразі ще очікується погодження Антимонопольного комітету, і лише після цього право власності на обʼєкти порту перейде до покупця, — повідомив начальник РВ ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський.

«‎Залучення приватних інвесторів до державних активів є важливим кроком для розвитку країни та регіону. Подібні приклади дозволяють підвищувати конкурентоспроможність української економіки, створювати нові робочі місця та збільшувати податкові надходження до держбюджету», — заявив Перший заступник Голови ФДМУ Денис Шугалій.

Покупець планує активно збільшувати об’єми перевалки. Ключовий пріоритет — розширення під’їздів і розв’язок, адже з портом немає залізничного сполучення. Крім того, «‎Еліксир Україна»‎ планує модернізувати склади та придбати перевантажувальну техніку. Також компанія розраховує створити нові робочі місця для технічних спеціалістів і фахівців.

В найближчий час основними вантажами для перевалки залишаться зернові та добрива. Однак покупець порту планує розширити номенклатуру вантажів.

В довгостроковій перспективі «‎Еліксир Україна» прагне докласти зусилля до об’єднання  водними шляхами річок Дунай і Дніпро, щоб зняти навантаження з доріг України. Також компанія планує побудувати в «Усть-Дунайську» зерновий елеватор на 50 тис. тонн.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одессе продолжают орудовать вандалы

Observan

На Одещині збираються побудувати великий резервуар для дизпалива

Observan

Когда может понадобиться повторная верификация Париматч и как ее пройти

Observan