Одесские штучки

В Одеській області зафіксували небезпечну хворобу

В Одесі та області зафіксували небезпечну інфекційну хворобу лептоспіроз, яка може стати летальною для людини. Зазвичай на неї хворіють тварини та птахи, але інфікуватися можуть і люди.

Про це повідомляють в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Лише цього року в Одесі, Ширяївському та Подільському районах області зареєстрували п’ять випадків інфікування людей. У кожному осередку провели комплекс протиепідемічних заходів, визначили коло контактних осіб та встановили медичне спостереження за ними.

Сьогодні на території Одеської області налічується 32 населені пункти, де впродовж тривалого часу реєстуються випадки лептоспірозу: Одеса, село Маяки, села Балтського, Савранського, Кодимського районів.

Лептоспіроз відноситься до найпоширеніших інфекційних захворювань. За даними World Health Organization (WHO) у світі щорічно реєструється понад 500 тисяч випадків. Щороку випадки захворювання фіксують на території Одеського регіону.

Збудником лептоспірозу є бактерія лептоспіра – вона передається від хворих тварин або птахів та гризунів, які є носіями цієї бактерії. Однак від людини до людини ця хвороба не передається. Небезпека хвороби полягає в тому, що вона вражає нирки, печінку та нервову систему і має високий ризик летальності через те, що найчастіше хворі пізно звертаються за допомогою. Але якщо дотримуватись профілактичних заходів, а це правил особистої та санітарної гігієни, утримання від купання у забруднених водоймах, своєчасно усувати гризунів на господарстві, ризик інфікування стає мінімальним.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесситов призывают не провоцировать пожары в экосистемах

Observan

Зернотрейдери вбачають певні ризики у роботі коридорів для судноплавства з портів Одеської області

Observan

В Одессе задержали «на горячем» чиновника во время получения взятки в размере 2700 долларов

Observan