Одесские штучки

В Одеській області з’являться нові лісосмуги

На території Василівської громади Болградського району Одеської області здійснюється підготовка території для висадки лісосмуг.

Про це повідомляють в Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

З кожним роком все більш відчуваються глобальні процеси зміни клімату. Одним з проявів цього процесу є пилові бурі, які є особливо характерними для південних областей України. Причин пилових бур багато, серед них – посухи, підпали трави і лісу та величезні площі орних земель. Деякі розорані поля фактично по півроку залишаються без рослин, коріння не утримує ґрунт від переміщення. Піщані ґрунти швидко пересихають і, непокриті рослинністю, видуваються вітрами. В Україні вітровій ерозії щорічно піддаються понад 6 млн. га, а в роки з пиловими бурями – до 20 млн. га. Поля, які зазнали вітрової ерозії, стають малородючими.

«Оптимальне землекористування дозволило б зменшити інтенсивність та наслідки пилових бурь. Тому одним з можливих способів зниження впливу вітрової ерозії є створення нових і підтримання вже існуючих лісосмуг», — сказано у повідомленні.

Мережа лісосмуг знижує швидкість вітру («гасить» вітер), тому ґрунт на міжсмужних полях не видувається. Згідно досліджень агрономів, якщо площі лісосмуг на полях складають 1,5%, то від вітрової ерозії можуть загинути до 20,7% посівів озимих культур, а якщо 2,5% – негативний ефект цього явища не спостерігається взагалі. Крім того, показано, що навіть у сприятливі роки врожай озимої пшениці на полях з системою лісосмуг на 15% вищий, а вміст білка в зерні зростає на 1-1,1%.

Крім запобігання ерозії, лісосмуги також покращують мікроклімат, зберігають родючість ґрунту та затримують сніг. Внаслідок зменшення швидкості вітру суттєво знижується випаровування вологи з ґрунту. В лісосмугах оселяються птахи, які винищують шкідливих комах і гризунів, а також дикі бджоли, які є гарними запилювачами багатьох сільськогосподарських культур.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесский фотограф Евгений Самученко снова победил в международном конкурсе

Observan

В Украине повысят денежное довольствие военных — стало известно насколько

Observan

В Одесской области разоблачили домушников

Observan