Одесские штучки

В Одеську область прилетіли птахи з незвичайними хвостами


В Одеській області серед багатьох зграй диких качок можна побачити дуже красиву качку – шилохвоста.
Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.
Шилохвости прилетіли на південь Одещини, до НПП «Тузлівські лимани».

У гніздовий період шилохвіст оселяється на відкритих водоймах внутрішнього типу з невисокою водною та прибережною рослинністю, що мають мілководні ділянки глибиною від 10 до 30 см. Харчується шилохвіст як рослинною, та і тваринною їжею.

«Зазвичай, поживу здобуває на мілководді невеликих водойм — боліт, невеликих озер, заплав, калюж, заплавних лук. У вересні — листопаді, а також на зимівлі, птахи часто відвідують прибрані поля зернових злакових культур, часто вже підтоплені дощами до того часу. Навесні з таненням снігу зростає частка тваринної поживи.
Утворення пар відбувається ще на зимівниках і до моменту весняної міграції більшість самок вже знаходять собі партнерів. Навесні шилохвіст повертаються одними з перших качок, коли ще річки скуті кригою і всюди лежить сніг», — розповідає вчений.

Шилохвіст перебуває під захистом Директиви ЄС про захист диких птахів, Бернської та Бонської конвенцій, а також Угоди про охорону афро-євразійських мігруючих водоплавних птахів.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одессе составили две сотни протоколов на нарушителей порядка

Observan

Житель Одесской области пытался отправить наркотики почтой

Observan

«Уголок старой Одессы» приводят в порядок

Observan