Одесские штучки

В портах Одеської області виникають необгрунтовані затримки суден

Українська зернова асоціація повідосляє про своє занепокоєння повідомленнями учасників ринку зерна про необґрунтовану затримку завантажених зерном суден для експорту в морських портах Одеської області.

"Така затримка суден в портах завдає колосальних збитків українським аграріям та Державному бюджету країни. Кожен день затримки завантажених зерном суден в портах призводить до збитків на рівні 1-1,5 доларів на тонні продукції на день. Якщо взяти для прикладу судно Handysize тоннажністю 50 000 т, то втрати для експортера через затримку судна в порту коштують 50-75 тис. доларів на день, які експортер вимушений виплачувати судновласнику. Окрім того, зростають витрати на страхування таких суден через перебування в українських портах", — йдеться в повідомленні.

УЗА вважає, що в умовах, коли експорт зерна та агропродукції забезпечує левову частку власних валютних надходжень країни та забезпечує значну частину збору податків до Державного бюджету, які власне Україна може витрачати на військові потреби, необґрунтована затримка суден в портах є злочином, який завдає збитків не тільки українським аграріям, але й державному бюджету, а відтак зменшує кошти на військові видатки.

"Такі затримки суден в портах жодним чином не пов’язані з погодними умовами чи навігацією. УЗА закликає уряд втрутитись в ситуацію, спричинену посадовцями на регіональному рівні, припинити свавільну затримку суден та якнайшвидше розблокувати зерновий експорт", — додали в Українській зерновій асоціації.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Водитель спорткара протаранил маршрутку в Одессе

Observan

В одесские школы закупят усовершенствованные парты

Observan

Старейшая одесская типография

Observan