Одесские штучки

Відомий заповідник на Одещині відзначає день нарождення

Сьогодні, 1 січня 2023 року, Національному природному парку «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської  області, виповнилося 13 років.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

«На величезній планеті Земля, немає національного природного парку з датою народження 1 січня, заснованого Указом Президента країни під номером Указу 1. Це ексклюзивно тільки для НПП «Тузлівські лимани» — він був створений у перший день Нового року — 1 січня 2010 Указом Президента України Віктора Ющенко», — зазначає вчений.

Необхідно відмітити, що у минулому році Указом Президента В. Зеленського було створено ще 3 нацпарка також 1 січня 2022 року.

«Але – це не перші Укази Президента. І можна сказати, що вже ці національні природні парки країни, стали нашими побратимами по даті створення — «Куяльніцкій», «Пуща Радзивіла» та «Холодний Яр»», — додає Іван Русєв.

НПП «Тузлівські лимани» було створено з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів Північного Причорномор’я.

В структурі парку є науково-дослідний центр, де вивчають флору та фауну краю. Понад 700 видів рослин вивчають ботаніки, а понад 260 видів птахів — орнітологи. Також тут є спеціалісти, які вивчають амфібій, рептилій, ссавців, комах.

BMC CAMERA

«З надійною командою ми придбали величезне число друзів парку, ми придбали багатий досвід. Сьогодні нашому НПП «Тузлівські лимани», державної організації, яка день у день, навіть в нелегкі часи жорстокої війни, послідовно захищає унікальну природну спадщину Українського Причорномор’я в рамках державних законів і міжнародних зобов’язань країни, виповнюється 13 років!»,- відмічає вчений.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Стало известно, в каких домах Одессы в четверг не будет света

Observan

Одесситка пожаловалась на домашнего тирана

Observan

Одесситов угостили необычным тортом

Observan