Одесские штучки

У лиманах на Одещині планують розводити делікатеси

Мохнорукий краб китайський

У Хаджибейському та Сухому лиманах на Одещині планують розвивати марикультурний бізнес.

Про це повідомляє Ізмаїльська райдержадміністрація, передає Українська Служба Інформації.

17 травня в Ізмаїлі за участі Мінагрополітики, Держрибагентства, представників Інституту морської біології НАН України говорили про можливості розвитку марикультурного бізнесу у лиманах.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня наголосив, що одне з основних завдань держави – це створення передумов для розвитку марикультури.

«Це дворічний експериментальний проєкт щодо проведення аукціонів для оренди акваторій внутрішніх морських вод для цілей марикультури, створення прозорого, чіткого та зрозумілого механізму оренди», – підкреслив заступник Міністра агрополітики.

На Одещині потенціал для розвитку морської аквакультури мають Хаджибейський та Сухий лимани.

До позитивних сторін Хаджибейського лиману відноситься, зокрема, його значна середня глибина – 5 метрів та висока продуктивність. Перспективними об’єктами вирощування у Хаджибейському лимані є прісноводна креветка японська та мохнорукий краб китайський. До речі, останній є елементом елітарної шанхайської кухні.

Водночас перевагами Сухого лиману є його вільний водообмін із морем, достатня солоність – 10-15 проміле та наявність у водоймі морської фауни. У цьому лимані пропонується для вирощування два види креветок – прісноводна гігантська та прісноводна японська.

Ознайомитись з проєктом можна за посиланням.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесситка едва не пострадала в местном супермаркете

Observan

СБУ задержала группу одесских рейдеров, которые провернули более 300 махинаций с недвижимостью

Observan

Одесситы могут прокатиться на рождественском транспорте

Observan