Одесские штучки

У водоймах на Одещині масово розмножились дрібні рачки

У солоних водах лиманів НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини, вперше за багато років з’явилися артемії — примітивні ракоподібні з родини Artemiidae, що живуть у водоймах із солоною водою і здатні виживати за низької концентрації та навіть нестачі кисню.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

«Артемії що з’явилися приблизно 100 мільйонів років тому і живуть в водоймах із солоною водою, що коливається від 55 до 300 г/л. Ці тварини мають здатність знижувати осмотичний тиск гемолімфи за рахунок виведення NaCl проти концентрації градієнта. У разі екстремальної солоності спеціальні механізми зберігають гемолимфу гипотонічною. Також вид виживає у воді з низькою концентрацією та навіть нестачею кисню. Мінімальна концентрація кисню для дорослої особини дуже мала — 0,5 міліграма на літр, а для науплії навіть менше: 0,3 міліграма на літр. Таке на Тузловських лиманах періодично повторюється. Останні десятиліття Тузловські лимани періодично висихали і з’являлися артемії. У цьому році вони знову зявилися», — розповідає вчений.

Артемії. Фото ілюстративне

Забарвлення дорослої особини варіює в залежності від концентрації солі у воді, від зеленої в бідному середовищі до червоного в багатому киснем середовищі. Кров рачків містить пігмент гемоглобін.
Відомо, що цисти (яйця) артемій неодноразово відправляли в космос у тому числі у складі місій Apollo 16 та Apollo 17. Незважаючи на колосальні навантаження та космічну радіацію багато яєць вижили.

Артемії використовуються у комерційній аквакультурі як живий корм для багатьох видів риб та молюсків. Стійкість цих тварин робить їх ідеальними зразками для тестування у різних експериментах. Артемія є одним з організмів, які регулярно використовуються для перевірки токсичності різних хімікатів. Разом з іншими організмами, отриманими в результаті розкладання донного мулу на солоних озерах, артемії використовуються в ліках від різних видів ревматизмів, захворювань ендокринної та статевої системи та багатьох інших хвороб.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

На Одещині чоловік викрав у сусіда гроші і витратив на азартні ігри

Observan

1 июня в Одессе пройдёт акция в поддержку детдомовцев

Observan

В Одесском областном совете произошла ротация депутатов

Observan