Одесские штучки

Україна планує отримати шведські винищувачі

Міністр оборони Королівства Швеція Пол Йонсон під час брифінгу у Києві повідомив, що Швеція працює над запитом України щодо оцінки спроможностей винищувачів Gripen.

— Важливо сказати, що цей процес вже запущений і тестування відбувається у різних форматах. Воно стосується усіх систем, які встановлені на винищувачі. Це може здійснюватись шляхом використання імітаційного обладнання, і я вважаю, що такий алгоритм у майбутньому може бути застосований до винищувачів F-16 для їх тестування. Незважаючи на те, що росія, яка теж є нашим сусідом, ослабла у своїй наземній складовій, її повітряна складова не особливо постраждала. Для нас досить проблематичним буде передача наших власних винищувачів Gripen, але ми не виключаємо розгляду цього питання у майбутньому, — підкреслив Пол Йонсон.

Він акцентував на важливості ініціативи Польщі та Словаччини щодо передачі Україні літаків МіГ-29 та висловив сподівання на створення у підтримку нашої держави «коаліції F-16».

— Швеція нині співголовує у Європейському Союзі й підтримка України є одним із наших ключових пріоритетів. Нещодавно я повернувся із зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС, яка відбулася у Брюсселі, і радий вам повідомити: ми рухаємося в напрямку даних нами зобов’язань щодо придбання 1 млн артилерійських боєприпасів для забезпечення потреб України. Ми продовжимо підтримувати Україну будь-якими можливими шляхами. Зауважу, що ця підтримка надається і у просуванні статусу кандидата для України на шляху до  євроатлантичних інституцій, — наголосив міністр оборони Королівства Швеція.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одесской области произошло ДТП с пострадавшими

Observan

Одесситам стоит опасаться пляжных болезней

Observan

Экс-главу одесского ГСЧС Боделана больше не разыскивает Интерпол

Observan