Одесские штучки

Українські порти втратили до 40% потужностей

З моменту припинення у середині липня дії Чорноморської зернової ініціативи, розірваної росіянами, війська росії здійснили 17 масованих атак українську припортову інфраструктуру, що призвело до зниження на 40% експортного потенціалу портів. Про це заявив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

"17 масованих атак з моменту виходу Росії з Зернової угоди, зниження на 40% експортного потенціалу портів, майже 300 тис тонн знищеного зерна — це спроба РФ поглибити продовольчу кризу в тих країнах, які залежать від українських продуктів”, — зазначив Кубраков під час візиту прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте до Одеси минулого тижня.

Міністр наголосив, що росія створює загрози для судноплавства в Чорному морі, але українські військові знають як дати відчутну відсіч окупантам. Відповідно, українська сторона змогла створити можливість для роботи тимчасового коридору для цивільних суден. "Ми продовжуємо працювати над розширенням коридору, це наша відповідальність за продовольчу безпеку світу”, — сказав він.

Кубраков додав, що завдяки Чорноморській зерновій ініціативі світ отримав майже 33 млн тонн продовольства, і 60% з цього обсягу отримали країни Африки та Азії. "Хоча потреба світу набагато більша. Україна могла забезпечити щонайменше 57 млн тонн, як би росіяни не стримували зерновий коридор”, — наголосив він.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

На Одещині в аварії загинув водій легкового автомобіля

Observan

На Думской устанавливают главную одесскую елку — фото

Observan

В Одессе для Еврейской больницы закупили современное медоборудование

Observan