Одесские штучки

Залізниці України та Молдови домовилися про співпрацю

Залізниці України та Республіки Молдова підбили підсумки роботи у 2022 році та домовились про розширення співпраці на найближчі три роки. Зустріч між делегаціями залізниць пройшла 10 лютого 2023 року в Києві.

«З початку повномасштабної війни залізниця Молдови стала для нас ще важливішим партнером. Наші сусіди допомогли нам експортувати зерно та завозити таке необхідне дизпальне. Ми прагнемо й надалі поглиблювати відносини та співпрацю між нашими залізницями», — зазначив голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін.

Починаючи з 24 лютого 2022 року через прикордонні переходи з Молдовою залізничним транспортом було експортовано 397 тис. тонн українського зерна та імпортовано 363,6 тис. тонн нафтопродуктів. Загалом показники експорту зросли в 1,5 разу до 1247 тис. тонн, а імпорту — в 3 рази до 492 тис. тонн.

Відбудовано залізницю між Україною і Молдовою — від станції Березино на півдні Одеської області до станції Басарабяска у Молдові. Ця лінія була повністю демонтована у 1997 році, а її відновлення дає перспективи збільшення українського транзиту через Молдову у воєнний час та полегшення доступу до порту Рені.

Також на початку листопада 2022 року, після 24-річної перерви, відновлено рух українських пасажирських поїздів за міжнародним сполученням Київ — Кишинів. «Наразі ще мільйони наших співгромадян вимушені проживати в інших країнах. Це спонукає нас шукати нові маршрути. Завдяки цьому поїзду українці можуть доїхати до міжнародного аеропорту в Кишиневі, щоб подорожувати далі, до інших країн світу. За три з половиною місяці ним уже скористалося понад 10 тисяч пасажирів», — розповів Олександр Камишін.

За словами директора ДП «Залізниця Молдови» Олега Тофілата, у 2022 році між Україною та Молдовою було зроблено перші важливі кроки для покращення співпраці залізниць. «Вже в серпні минулого року було відновлено інфраструктуру дільниці Березине — Басарабяска, яка не працювала чверть століття. Під час робіт залізничники України нам допомогли відбудувати нашу частину цієї дільниці. Тоді роботи було виконано в рекордні терміни — трохи більше місяця. Тому ми плануємо і в майбутньому залучати українських фахівців до ремонту залізничної інфраструктури країни. Це дасть змогу підвищити безпеку та швидкість руху поїздів», — зазначив Олег Тофілат.

За підсумками зустрічі сторони домовилися поглиблювати співпрацю між залізницями країн для збільшення обсягів вантажоперевезень, а також залучати українських фахівців до ремонту та відновлення залізничної інфраструктури Молдови.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одесі відбувся філософський семінар для підлітків “Обрії майбутнього”

Observan

СБУ блокировала механизм незаконных пассажирских перевозок из Одессы в Луганскую область

Observan

Противодействие коронавирусу: на крупнейшем одесском рынке работают специализированные сертифицированные компании

Observan