Бардак

Чорноморські країни НАТО планують створити спільну протимінну ескадру

Три країни-члени НАТО — Туреччина, Румунія та Болгарія — обговорюють створення спеціального підрозділу для розмінування акваторії Чорного моря від мін, які потрапляють у їхні територіальні води через російську агресію проти України. Три країни ще опрацьовують деталі, але можуть створити відповідний підрозділ уже наступного місяця.

Зазначається, що оскільки атаки росії стають все ближчими до кордонів НАТО, альянс намагається збалансувати свою відповідь на інциденти, аби уникнути ескалації.

Хоча запланована ініціатива не є операцією НАТО, спільні сили з розмінування стануть першими великими об’єднаними зусиллями союзників у Чорному морі після початку російського повномасштабного військового вторгнення в Україну. Співрозмовники видання заявили, що нові сили мають бути повністю мирними і не виводитимуть у море жодних нових кораблів НАТО.

За словами одного з посадовців, одна з цілей місії — показати, що три країни здатні вирішити проблему самостійно.

З початку повномасштабного вторгнення союзники по НАТО посилили спостереження та розвідку в регіоні. Туреччина застосувала міжнародну угоду, яка дозволяє прохід військовим кораблям, що належать лише причорноморським державам, а не іншим країнам, включаючи союзників по НАТО, аби «запобігти ескалації конфлікту».

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Детям из малоимущих семей Белгорода-Днестровского помогли тёплой одеждой

Observan

…Но, как известно, бьют не по паспорту, а по морде

Observan

В шаге от морского сражения: корабль РФ зашел в закрытую акваторию учений НАТО

Observan