Бардак

До Великобританії у питанні постачання винищувачів приєднуються Нідерланди та Бельгія

У заяві, опублікованій урядом Великої Британії, йдеться про те, що Сунак підтвердив своє переконання, що “законне місце України – в НАТО”, і лідери погодилися з важливістю надання союзниками довгострокової допомоги Україні у сфері безпеки, щоб гарантувати стримування від майбутніх нападів.

Ця заява була зроблена наступного дня після того, як президент Володимир Зеленський натякнув, що Київ може незабаром отримати винищувачі F-16, заявивши, що він сподівається на “дуже важливі” рішення з цього питання за допомогою Великої Британії.

Зеленський і Сунак провели двогодинну розмову 15 травня під час другого візиту президента до Великої Британії з початку повномасштабного вторгнення Росії. На спільній прес-конференції після зустрічі Сунак заявив, що відправка винищувачів в Україну “не є простою справою”, але Лондон буде “ключовою частиною коаліції країн”, які нададуть Києву таку підтримку.

Будь-яка коаліція країн-донорів F-16, ймовірно, залежатиме від підтримки США, а Вашингтон нещодавно виключив можливість відправки винищувачів в Україну, в той час як американські офіційні особи оцінили найшвидший час, необхідний для підготовки і доставки винищувачів, у 18 місяців.

Окрім того, Бельгія – одна з тих європейських країн, яка планує навчати українських пілотів, а точніше, навчити їх керувати F-16. Однак надати Україні власні F-16 Бельгія не може. У Кабміні Александра Де Кроо це підтвердили. Питання нібито обговорювалося на зустрічі президента України Володимира Зеленського з бельгійським прем’єр-міністром.

Бельгійські ВПС літають на F-16 американського виробника Lockheed Martin з кінця 1970-х років, тож мають величезний досвід роботи з літаком. У повідомлені видання зазначили, якщо мова коли-небудь дійде до поставок західних винищувачів — кількість яких, здається, зростає з кожним днем, — українським пілотам знадобиться прискорений курс.

Авіація Нідерландів має 60-61 літак F-16.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Измаил прибывает круизный теплоход с иностранными туристами

Observan

Судьи избрали главу Антикоррупционного суда

Observan

В Болграде готовятся к проведению инвестиционного форума

Observan