Бардак

Як і коли Україна може отримати винищувачі F-16

Бойові літаки лише на восьмому місці в списку військової техніки, яка наразі потрібна Україні. У пріоритеті зараз системи протиповітряної оборони, артилерія і бронетехніка. Про це заявила помічниця голови Пентагону Селеста Валландер. "У списку сучасні західні літаки займають приблизно восьме місце", – заявила Валландер під час слухань у комітеті Палати представників США зі збройних сил.

При цьому вона зазначила, що Україна отримала від союзників "успадковані радянські літаки, що корисно, тому що пілоти навчалися на цих літаках". "Вони знають, як ними користуватися. Вони знають, як їх обслуговувати", – підсумувала чиновниця.  Валландер наголосила, що вищими пріоритетами зараз є системи протиповітряної оборони, артилерія та бронетехніка.

Одночасно американське видання The Economist вважає, що поки Україна готує сили до вирішального контрнаступу, Захід продовжує "не чути" прохання про надання винищувачів F-16. Це може призвести до того, що рф зможе завоювати військове панування в повітрі. 

Україні передали близько 30 винищувачів МіГ-29 із Польщі та Словаччини, але Повітряним силам потрібні саме американські F-16, і Київ має рацію, пишуть журналісти. На початку повномасштабної війни в складі Повітряних сил було 125 боєздатних літаків, із яких трохи більше, ніж 50% були винищувачами. Зараз близько 40% техніки втрачено. Водночас РФ і досі може виставити в 5 разів більше літаків, ніж Україна. Майже всі вони мають кращі радари та ракети "повітря-повітря".

Росія не змогла встановити панування в повітрі, однак це може змінитися. Українська армія втрачає не тільки літаки, але й системи ППО, у неї недостатньо боєприпасів радянської епохи.

"Якщо польоти в повітряному просторі України стануть менш небезпечними, Росія може встановити перевагу в повітрі — спочатку над Донбасом, а потім і над іншими районами. Шанси того, що українські сухопутні війська повернуть територію, можуть зникнути", — підкреслюють у виданні.

Західні партнери продовжують стверджувати, що на першому місті стоїть посилення ППО, а питання винищувачів є занадто дорогим. До того ж у Штатах кажуть, що постачання F-16 займе рік, бо треба підготувати екіпажі й технічний персонал. Також F-16 вибагливий до злітно-посадкових смуг, і врешті-решт росія може сприйняти постачання західних літаків як серйозну ескалацію.

Попри все це у виданні називають аргументи проти F-16 виправданням бездіяльності. В Україні льотчиків більше, ніж літаків, тому навчання на американських літаках може початися одразу ж, а до кінця 2023 року вони вже будуть навченими. Обслуговування літаків можна налагодити в Румунії та Польщі. Аргумент про ескалацію насправді покаже прихильність Заходу до довготривалої допомоги Україні. Але через F-16 Кремль не наважиться розпочати Третю світову. Тому Україні рано чи пізно все одно доведеться постачати винищувачі, то для чого чекати?

Раніше колишній міністр оборони США Марк Еспер закликав США надати Україні літаки та ракети далекого радіусу дії Atacms.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Измаильском районе завершены работы по расчистке канала «Общественный»

Observan

На фотовыставку «Старый Аккерман» из коллекции Олега Коломийченко приглашает краеведческий музей

Observan

На дорогах Одесской области запускают видеокамеры и метеодатчики

Observan