Бардак

Конференція зі світової безпеки у Мюнхені вирішила надати якнайбільшу допомогу Україні

Протягом трьох днів майже 150 учасників 59-ї Мюнхенської безпекової конференції — це понад 45 глав держав і урядів, а також 83 міністри закордонних справ і оборони — обговорювали Україну та загрози російського авторитаризму. Світові лідери дійшли висновку, що Україні необхідно якнайшвидше надати весь можливий потенціал для боротьби за свою незалежність, повідомляє FREEДОМ.

“Так, усі говорили про те, що Україна має перемогти, і треба прискорити постачання озброєння для того, щоб вона здобула перемогу вже цього року, щоб не затягувати конфлікт. За формою, якщо дивитися конференцію, то вперше вона пройшла без представників Росії, і конференцію відкривав президент України. Тобто за формою — явно показує, яка це конференція, обличчя цієї Мюнхенської конференції, президент України її відкриває, але на конференції немає Росії, і всі кажуть, що Росія — воєнний злочинець, а Україні треба допомогти, щоб вона перемогла. Ось таке коротке резюме”, — сказав експерт-міжнародник, український дипломат Руслан Осипенко.

Під час виступу віцепрезидентка США Камала Гарріс озвучила важливий посил, вважають експерти. За її словами, воєнні злочинці російської армії мають бути покарані за вчинення злочинів проти людства на території України. І доказів цьому достатньо.

“Російські сили вчиняють широкомасштабні та системні напади на цивільне населення — жахливі акти вбивств, катувань, зґвалтування та депортації. Вбивства у формі страт, побиття та ураження електрошоком. Російська влада примусово депортувала сотні тисяч людей з України до Росії, включно з дітьми. Вона безжально розлучила дітей з їхніми сім’ями. Звертаюся до всіх тих, хто скоїв ці злочини та їхнього керівництва, яке є співучасником цих злочинів, — ви будете притягнуті до відповідальності”, — сказала Камала Гарріс.

“Це політично важлива заява, яка фактично підвела риску під таким проміжним етапом, де ми бачимо появу інфраструктур, які після війни дозволять притягнути до відповідальності все військово-політичне керівництво Росії, яке розв’язало ось цю імперіалістичну війну. Фактично можна сказати, що Захід єдиний у тому, що військово-політичне керівництво Росії повинне відповідати за розв’язання війни в XXI столітті в Європі”, — переконаний Осипенко.

Країнам-партнерам слід прискорити виробництво боєприпасів для України.

“Я думаю, що зараз саме час дійсно прискорити виробництво і масштабувати випуск стандартизованої продукції, якої Україна гостро потребує. Наприклад, стандартизовані боєприпаси, — не може бути, щоб ми місяцями і роками чекали, поки ми зможемо поповнити, поки ми зможемо доставити це в Україну”, — сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Збільшити військову підтримку Збройних сил України закликав світових лідерів прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Він нагадав, що російська війна проти України поставила під сумнів безпеку і суверенітет кожної нації. Зі свого боку, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель наголосив, що просто розмов недостатньо.

“Зеленському та українцям багато оплесків і мало патронів. Це парадокс. Їм потрібно менше аплодувати і краще забезпечувати зброєю. Українці воюють, платять найвищою ціною — своїми життями, але ця війна відбувається на європейській землі, зачіпає нас і має глобальні наслідки в усьому світі, що також впливає на нашу безпеку”, — сказав Жозеп Боррель.

Під час Мюнхенської конференції обговорювали й перспективи вступу України до ЄС.

“Давайте чесно говорити про те, що ЄС до останнього не розраховував, що реально Україна стане членом ЄС і НАТО. Україна своїми діями реально показала те, що вона не тільки проголошує європейські цінності, вона готова їх захищати, а люди готові вмирати за це”, — сказав Осипенко.

На Мюнхенській безпековій конференції міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів понад 10 перемовин, зокрема з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і керівником Офісу закордонних справ ЦК Компартії Китаю Ван І. А також зустрівся з міністрами закордонних справ “Великої сімки”. За словами Дмитра Кулеби, основні теми перемовин — прискорення постачання зброї для Збройних сил України та запровадження нових санкцій проти Росії.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Сессия Ренийского горсовета рассмотрела семь десятков вопросов, но так и не дождалась протестующих…

Observan

Убийца из Болграда второй раз получил пожизненный срок

Observan

Недвижимость в Одессе дорожает: названы причины

Observan