Бардак

Почалося будівництво другого корвету для ВМС України

На одному із суднобудівних заводів у Туреччині розпочалося будівництво другого корвета типу Ada на замовлення Військово-Морських Сил Збройних Сил України (ВМС ЗСУ). Про це пише Defence Turk.

Завод вже нарізав метал, з якого збиратимуть корпус корабля.

Зазначається, що на вимогу Києва турецькі суднобудівники внесли в конструкцію низку змін. Зокрема, іншим порівняно з першим корветом буде компонування корпусу в районі машинного відділення — для встановлення іншого двигуна. Крім цього, кормова частина корвета буде трансформована для розміщення французького зенітно-ракетного комплексу VL MICA.

Корвети даного типу, яких вже збудовано чотири одиниці для турецького флоту, мають водотоннажність 2300 т, довжина 99,5 м, швидкість до 29 вузлів. Корабель оснащений бойовою інформаційною системою GENESIS, 8 протикорабельними ракетами "Гарпун" або іншого типу, зенітно-ракетним комплексом ближньої дії (до 9 км). артилерійську установку калібром 76 мм OTO Melara, а також має ангар та злітний майданчик для вертольота. За водотоннажністю та бойовими можливостями такі корвети близькі вже до невеликих фрегатів.

У серпні 2022 року Президент України Володимир Зеленський присвоїв ім’я «Гетьман Іван Мазепа» першому українському корвету F211 класу Ada. У жовтні корабель був спущений на воду, зараз триває його добудова на плаву, установка озброєння та обладнання.

Міністерство оборони України уклало контракт на будівництво двох корветів класу Ada для Військово-морських сил Збройних сил України наприкінці 2020 році. Також тоді Державний оборонний концерн Туреччини та суднобудівний завод «Океан» (Миколаїв) підписали меморандум про спільну реалізацію корветної програми. Будівництво корабля здійснює військово-морська верф RMK Marine у Стамбулі. Очікувалося, що миколївське підприємство буде виконувати добудову і монтаж систем озброєнь.

Однак зараз кораблебудівні роботи на заводі "Океан" неможливі через бойові дії та російські удари по заводу та Миколаєву.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Рени официально открыт кабинет временной вакцинации против COVID-19

Observan

Одесса: в одной из городских школ прервали учебный процесс из-за резкого запаха

Observan

США надають Україні черговий пакет військової допомоги

Observan