Бардак

Порт в Одеській області виставили на продаж з аукціону

Фонд державного майна України вперше в Україні оголосив приватизацію порту “Усть-Дунайск” на Одещині. Стартова ціна — 60 мільйонів гривень.

Зокрема, до складу об’єкту входять різні будівлі, бази обслуговування, 15 суден, чотири плавпричали та шість транспортних засобів.

У даному випадку держава вперше передає у приватну власність порт як цілісний майновий комплекс. Раніше був лише незавершений досвід концесій та різні формати оренди частин порту.

Перед цим, восени 2019 року Міністерство інфраструктури надало до Фонду держмайна пропозицію приватизації ряду портів, а влітку 2021 — регіональне відділення ФДМУ стало органом приватизації порту Усть-Дунайськ у вигляді єдиного майнового комплексу.

Порт Усть-Дунайськ був створений в кінці 1970-х рр. для обслуговування ліхтеровозної системи перевезень з Дунаю у море. Порт здійснював прийом, безпечну стоянку та обробку ліхтерів, їх накопичення для подальшого транспортування річкою і морем. Після припинення роботи ліхтеровозної системи порт спеціалізується на перевалці вантажів з морських суден на річкові для подальшого транспортування Дунаєм і навпаки.

До порту приписаний Портопункт Кілія, а також є причал у місті Вилкове, де обслуговувається лише річковий транспорт.

Загальна площа території порту — 15 га, площа акваторії — 60 га. Морський підхідний канал до порту Усть-Дунайськ має протяжність 7 км і веде до трьох якірних стоянок для великотоннажних суден, хоча колишні робочі глибини втрачено. Ще один сполучний канал довжиною в 1,5 км пролягає від ковша порту до рукава Прорва. Морський підхідний канал мав ширину 80—100 м, глибину — 8 м. Проектна глибина гавані — 13 м. Згодом вона значно зменшилась.

Порт переживає важкі часи. Його потужності в 4 млн. тонн вантажів за рік майже не використовуються. У квітні 2013 року було перероблено лише 900 тонн вантажів, до 2021 року включно — цифри перевалки вантажів були приблизно такими самими. Однак протягом 2022 року через війну та блокаду морських портів починаючи з липня 2022 р. почалася перевалка вантажів і у Усть-Дунайську. За кілька місяців там обробили 662 тисячі тон вантажів. Безпосередньо вантажно-розвантажувальні роботи проводяться в портопункті Кілія, який розташований на 54 км річки Дунай. Паспортні глибини біля причалу — 3 м, фактичні — 1,5 м.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одессе запустили трамвай ХХL размера

Observan

В Болграде подняли тарифы на воду 

Observan

Ломаченко отправил Кролла в нокаут и получил травму

Observan