Бардак

Постачання Україні винищувачів F-16 залежить від США — і США не проти

Європейські союзники США дали зрозуміти, що саме від рішень Вашингтона залежатиме можливість надання Україні літаків-винищувачів F-16, про потребу яких наполегливо заявляє Київ.

Українські представники вже тривалий час доводять, що для досягнення переваги у небі над російськими загарбниками і зокрема для посилення протиракетної оборони, українська авіація повинна перейти з застарілих радянських літаків на новіші західні.

Американські F-16 називають одним з найвідповідніших варіантів для України з огляду на можливість їх багатоцільового використання, а також на те, що низка західних країн готуються позбуватися таких літаків, переходячи на нові покоління винищувачів.

Великобританія найактивніше підтримує ідею постачання Україні західної авіації і уряд в Лондоні оголосив, що цього літа починає «базове навчання» українських пілотів. «Це навчання поєднане з намаганнями Сполученого Королівства працювати з іншими державами щодо постачання літаків F-16», — підкреслив британський уряд, який тісно консультується про це з Нідерландами.

Британія не має винищувачів F-16, і британський міністр оборони Бен Воллес на зустрічі з німецьким колегою 17 травня підкреслив, що британці бачать свою роль у забезпеченні українців «платформою» для переходу на західні літаки.

Німецький міністр Борис Пісторіус прямо заявив, що коли йдеться про F-16, то рішення схвалюватимуться «не в Берліні». «Зрештою це в руках Білого дому, оскільки вони вирішуватимуть, чи F-16 взагалі можна постачати і, чи можна на них навчати», — сказав Борис Пісторіус.

Після цього США на поки що неофіційному рівні виявили позицію — що вони не проти того, щоб треті країни передали Україні американські винищувачі F-16. Про це заявив представник Пентагону в коментарі Politico, опублікованому 18 травня.

Коли його попросили прокоментувати позицію США щодо надання Україні F-16 іншими країнами, неназваний представник Пентагону послався на статтю видання, яка вийшла в січні, де цитують слова високопосадовця міністерства оборони: "Я не думаю, що ми проти". Водночас джерело видання наголосило, що рішення не було ухвалено.

Наразі не схоже, щоб будь-який європейський уряд звертався до США з офіційним запитом на передання винищувачів в Україну, але країни, імовірно, відкладають деякі із цих дебатів до саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі в липні, зазначає Politico.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Белгород-Днестровский музей 15 января вход был бесплатным для тех, кто знал пароль

Observan

2 мая на Куликово поле проехать не получится

Observan

В Белгороде-Днестровском пробурили новую артскважину

Observan