Бардак

Президент України та британський міністр відзначили поразку російського флоту у Чорному морі

16 листопада до України завітав з візитом щойно призначений міністром закордонних справ Великобританії Девід Камерон, який кілька років тому навіть був британським прем'єр-міністром. Розпочавши візит з Києва, він разом з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою приїхав до Одеси, де ознайомився з руйнуваннями міста внаслідок російських ракетних ударів та відзначив успіхи України на морі.

Камерон у Києві та Одесі провів переговори з Дмитром Кулебою щодо питань розширення міжнародної коаліції на підтримку Формули миру, нових шляхів експорту української агропродукції та надання ЗСУ додаткових озброєнь, зокрема, посилення протиповітряної оборони.

Глави зовнішньополітичних відомств країн відвідали Одеський порт. "Я особливо радий здійснити свій перший візит у якості державного секретаря у закордонних справах саме в Україну. Я радий бути тут, в Одесі, на чорноморському узбережжі, де українські військово-морські сили показали значущий прогрес у подоланні атак рф і посиленні контролю над цим важливим морським шляхом", — заявив Кемерон.

Глава МЗС Британії додав, що було представлено новий інструмент, покликаний покращити страхування торгівельних суден на такому чорноморському маршруті. "Цей крок мати велике значення для отримання Україною прибутків від експорту та її економічного відновлення", — зауважив іноземний чиновник.

Своєю чергою Кулеба висловив вдячність британській стороні за потужну підтримку нашої країни та відзначив "ключову роль" Лондона у консолідації зусиль партнерів щодо підвищення обороноздатності України, яка продовжує давати відсіч повномасштабній військовій агресії рф. "Я особливо вдячний своєму колезі за визнання значних успіхів України у Чорному морі. Наші військово-морські сили здобули низку перемог, які вражають весь світ, вони відштовхнули російський флот від наших берегів, ми змогли відновити експорт українського збіжжя завдяки зокрема підтримці Великої Британії.", — сказав він. глава МЗС України.

Міністр додав, що сторони під час візиту Кемерона також узгодили "дуже чіткий перелік наступних кроків", які Київ та Лондон мають зробити, щоб наблизити перемогу України.

Також буквально за декілька годин до цього президент України Володимир Зеленський заявив під час виступу на Парламентській асамблеї організації Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС), що країна-агресор росія більше не в змозі використовувати Чорне море як плацдарм для дестабілізації регіону.

"Ми змогли перехопити в Росії ініціативу в Чорному морі та створили такі безпекові умови, які змушують агресора тікати зі східної частини акваторії та намагатися заховати військові кораблі", — сказав президент.

За його словами, Україна змогла показати, що співпраця народів Чорноморського регіону здатна повернути стабільність світовому ринку продовольства. Йдеться про західний район Чорного моря, захист якого дозволив відкрити експортні коридори. Зеленський також закликав учасників ПАЧЕС посилювати співпрацю в Чорноморському регіоні.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесу і Одеську область росіяни тричі атакували дронами (ВІДЕО)

Observan

В Одеській області 9 травня не буде ходити пасажирський транспорт

Observan

Воєнні дії 15 липня

Observan