Бардак

В Одесі Юрій Андрухович розповів про мрію зіграти для слона на ударних (ФОТО)

Увечері 30 січня з одеситами поспілкувався один з найвідоміших сучасних українських письменників — Юрій Андрухович. Згідно з анонсом, планувалося, що розмова піде про творчість під час війни, культурної дипломатії України та майбутнього української літератури.

Зустріч відбулася у кінотеатрі "Маски" будинку Клоунів. І з цього приводу Юрій згадав, як років із 10 тому він вже виступав на цій сцені, а потім поділився однією зі своїх мрій — навчитися грати на ударних інструментах і на цирковій арені зіграти партію для … слона. На основі досвіду свого друга-музиканта, який грав, в тому числі, в шотландському цирку, Андрухович вважає, що слон — це найвибагливіший слухач, який на арені цирку відчуває себе у центрі уваги та виступає у тому ритмі, який задає "ударник".

Також Юрій Андрухович прочитав один з фрагментів своєї майбутньої книги, яка, можливо, ніколи не буде написаною. Це розповідь про діда оповідача, який відразу після першої шлюбної ночі пішов воювати за Західно-Українську Народну республіку, потрапив пораненим у полон до поляків, втік звідти у Чехословаччину, а звідти потрапив на громадянську війну в Іспанію — де й загинув в горах Галісії. І одночасно — історія дружини, яка залишилася фактично вдовою після першої шлюбної ночі та її подруги, до якої якимось чином потрапив портсигар чоловіка.

І ось тут постає питання творчості під час війни. Андрухович розповів, як він на початку війни просто припинив писати — через розірваність часу, життя та невизначеність планів на майбутнє. А потім поступово повернувся до творчості — але знову ж таки з розумінням невизначеності майбутнього. 

Модератором зстрічі став один з видавців книжок Андруховича, громадський діяч і президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Святослав Померанцев.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

СБУ затримала в Одесі двох ворожих інформаторів, які розвідували позиції української ППО

Observan

Автомобиль-монстр из «Безумного Макса» проехался по Одессе (ВИДЕО)

Observan

На заводе в Килии произошла трагедия: погрузчик сбил рабочего

Observan