Бардак

В третій раз за місяць заблоковано судноплавство з Одеси зерновим коридором

Представники росії у Спільному координаційному центрі (СКЦ) у Стамбулі у середу, 26 квітня, втретє цього місяця заблокували інспекції в територіальних водах Туреччини суден, які виконують рейси в межах Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів Одеської області у Чорному морі. Про це повідомив представник України у складі СКЦ Руслан Сахаутдінов.

"Сьогодні Чорноморський зерновий коридор вкотре призупинений російською стороною. Так, 25 квітня в Спільному Координаційному Центрі (м. Стамбул) представники росії відмовилися погоджувати рух суден до/з морських портів України по гуманітарному коридору, що діє в рамках Чорноморської Ініціативи з питань експорту зерна та пов’язаних продовольчих вантажів морським шляхом”, — повідомив Сахаутдінов.

Внаслідок цього сьогодні 4 судна, в тому числі судно Akdeniz M, яке зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP) для доставки пшениці до Ефіопії, наразі не змогли покинути порти Чорноморськ, Одеса та «Південний» і вимушені чекати на погодження їх проходу додатковий час. Також одне судно чекає на прохід до Одеського порту в районі Суліни.

Сахаутдінов повідомив також, що зранку у середу, 26 квітня, мережею Інтернет стала поширюватись неправдива фейкова інформація щодо начебто заборони Військово-Морськими Силами України руху торговельних суден в рамках зернової ініціативи з/до портів Великої Одеси.

"Така інформація абсолютно не відповідає дійсності”, — наголосив він.

Представник в СКЦ підкреслив, що Україна неухильно виконує всі покладені на неї в рамках Чорноморської зернової ініціативи зобов’язання і покладає максимум зусиль для підтримання та розширення експорту зерна та пов’язаних продовольчих вантажів морським шляхом в інтересах нашої держави.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Аккерманка Анастасия Тодорова на Кубке Украины поборется за участие в Олимпийских играх

Observan

Как в Болграде отмечали День бессарабских болгар (фото)

Observan

Международные доноры помогут аграриям Одесcкой области

Observan