Бардак

ВМС України оголосили про фарватер для судноплавства з порту Одеси

Згідно з наказом навігаційного донесення ВМС ЗС України № 6 від 08.08.2023 були оголошені нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України. При цьому повідомляється, що протягом всіх маршрутів зберігається військова загроза та мінна небезпека з боку російської федерації.

Раніше дані маршрути вже були запропоновані Україною у зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада Міжнародної морської організації визнала право України на вільне торговельне судноплавство, яке гарантовано міжнародним морським правом.

Маються на увазі морські маршрути до морських портів Одеської області — Одеси, Чорноморська та Південного, а також підходні маршрути до української частини гирла Дунаю.  Вказані маршрути в першу чергу використовуватимусь для можливості виходу цивільних суден, що перебувають в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний ще з початку повномасштабного вторгнення росіі 24.02.2022 р.

До проходу маршрутами допускатимуться судна, власники/капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в поточних умовах.

Міжнародна морська організація закликала росію дотримуватися міжнародних конвенцій та припинити загрози торгівельному судноплавству в Чорному морі.Нагадаємо, що останнє судно з українським продовольством вийшло з порту Одеса 16 липня. Після виходу росіі з Зернової угоди держава- агресор атакувала портову зернову інфраструктуру з метою припинити доступ українського продовольства на світові ринки. Світові лідери, в тому числі краін Африки, закликали росію припинити шантаж продовольством та не перешкоджати українському агроекспорту

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одессе приверженцы Московского патриархата провели масштабный крестный ход (фото, видео)

Observan

В Аккерманской крепости возобновились ремонтные работы

Observan

В “УЗ” определились с постоянным расписанием и остановками “Дунайского экспресса”

Observan