Бардак

Україна, Литва і Польща створять спільну залізничну мережу колії 1520 мм

Як повідомила прес-служба «Укрзалізниці», домовленості про створення спільної залізничної мережі між Україною та Литвою за участі Польщі досягнуто у рамках виставки Transport logistic 2023 у Мюнхені.

Залізниці України та Литви мають пострадянську колію 1520 мм. Їх фізичне з'єднання в обхід території білорусі пкредбачає, ща по території Польщу буде якимось чином прокладено не менше однієї з'єднувальної ляняї.

"Українські та литовські залізничники домовилися про реалізацію спільного проєкту «Операційна модель FREE Rail». Його метою є зміцнення відносин в галузі залізничного транспорту, збільшення пропускної спроможності та інтероперабельності транспортної інфраструктури відповідно до постійно зростаючих потоків вантажних і пасажирських перевезень, що проходять через Литву й Україну. Йдеться про створення сумісної, стійкої та незалежної від країн-агресорів залізничної системи та розвиток вантажних і пасажирських перевезень по колії 1520 мм між демократичними країнами”, — вказала прес-служба.

Зокрема, завдяки реалізації проєкту сторони планують сформувати єдину, повністю незалежну систему експлуатації залізниці на мережі 1520 мм з точки зору технічних стандартів, ІТ систем, положень або будь-якого виду сертифікації Ради із залізничного транспорту. Також передбачається розвиток альтернативних транспортних коридорів між портами Балтійського моря та Україною, в обхід Росії та Білорусі, та подальше зменшення залежності від російських та білоруських транзитних вантажопотоків.

Також «Укрзалізниця» підписала меморандум із польською компанією Laude Smart Intermodal S.A. Згідно з домовленостями, сторони зосередяться на цифровізації транспортних процесів. Крім того, компанії розвиватимуть логістику між країнами.

Україна має одну за найбільших у Європі залізничних мереж. Українська залізниця безпосередньо межує та співпрацює із залізницями Польщі, Молдови, Румунії, Словаччини, Угорщини. Також компанія до повномасштабного російського військового вторгнення обслуговувала 13 українських морських портів Чорноморського та Азовського басейнів.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Юный боксёр из Белгорода-Днестровского – чемпион Европы

Observan

В Луганской области группа подростков бросала камни в пенсионеров

Observan

Четыре улицы Одессы сидят без воды

Observan