Бардак

Україна може отримати перші F-16 навесні 2024 року

У Повітряних силах ЗСУ розраховують на те, що перші винищувачі F-16 таки з'являться в Україні навесні 2024 року, розповів в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Дати кожний чиновник у Європі чи в США, лідер думок чи урядовець озвучує. І в усіх різні дати. Ми опираємося на весну, адже, якщо розпочався процес тренування наших пілотів уже з авіаційними інструкторами, то в принципі, думаю, можна розраховувати на ті заяви, які зробила українська влада», — сказав Ігнат.

За його словами, загалом півтори сотні сучасних винищувачів могли б дозволити ефективно захищати повітряний простір України. Якби вдалося замінити застарілий парк радянської техніки на сучасні F-16 та інші типи літаків, це сприяло б виконанню низки важливих завдань. Із появою в нашій державі тільки F-16 ситуація кардинально не зміниться, але матиме суттєвий вплив, наголосив Ігнат.

«Ми хочемо отримати якомога швидше цю техніку, а швидше за F-16 не вийде отримати нічого. Тому чекаємо з нетерпінням наших льотчиків з навчання. Процес навчання дійсно є непростим, підготовка інфраструктури не є простою, підготовка інженерів також не є простою», — зауважив речник.

Українські пілоти зараз вже навчаються на одному з американських полігонів у штаті Аризона, де освоюють керування літаками F-16.

Як повідомлялося, міністр оборони США Ллойд Остін раніше заявив про те, що американські винищувачі F-16 можуть з'явитись в Україні вже на початку наступного року. Також ми повідомляли, що перші кілька винищувачів F-16 від Данії чи Нідерландів анонсувалися навіть на кінець 2023 року.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Украине возобновят учебный процесс

Observan

100 днів війни: як працювала українська залізниця (ВІДЕО)

Observan

Жителям Новой Дофиновки вернули пляж

Observan