Бардак

Україна отримає 61 винищувач F-16

Минулими вихідними президент України Володимир Зеленський здійснив візити до Нідерландів та Данії. Там він спілкувався з прем'єр-міністрами, очільниками міністерств оборони цих країн, а також з українськими пілотами, які вже зараз навчаються працювати на винищувачах F-16.

За підсумками візиту до Нідерландів стало відомо про передачу Україні 42 літаки F-16, повідомив Володимир Зеленський за результатами перемовин з Прем’єром Нідерландів Марко Рютте: "Ми з Марком Рютте домовились про кількість F-16, які будуть надані Україні – після тренування наших пілотів та інженерів. 42 літаки. І це лише початок." – написав Зеленський. 

Літаки передадуть після завершення тренування пілотів і інженерів, яке, попередньо, триматиме близько 6 місяців.

Президент також розповів про візит до Данії: "Дуже конкретні, змістовні, сильні переговори з Метте Фредеріксен. Наші пілоти та інженери вже розпочали навчання в Данії. 19 літаків F-16 будуть надані нашій державі Данією. Працюємо над швидкістю підготовки. Окремо обговорили сьогодні й можливість розширення тренувальних місій. Алгоритм зрозумілий. Наша коаліція F-16 доводить свою ефективність."

Однак умовою надання Україні винищувачів від Данії є їх подальше використання лише над українською територією — тобто без права завдавати удари по власне російській території. Це обмеження не стосуєтсья окупованих територій, включаючи і Крим.

Перші 6 літаків будуть в Україні до Нового року. Загалом Україна отримає 61 винищувач, що дозволить сформувати 5 ескадрілій. До цього керівництво Повітряних сил та Міноборони України неодноразово заявляло, що для захисту українського неба достатньо чотирьох ескадрілій F0-16/

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Заре Саратского района хотят создать ОТГ без объединения с другими селами

Observan

Самому молодому одесскому миллионеру всего 17 лет

Observan

Одесские поликлиники в 20-ке лучших медучреждений Украины

Observan