Бардак

Україна отримає ЗРК на базі італійських ракет Aster-30 (ВІДЕО)

Франція та Італія прийняли заявку України на передачу системи протиповітряної оборони (ППО) SAMP/T Mamba, останні нюанси щодо постачання зенітно-ракетного комплексу було погоджено. Про це пише видання Challenges. 

Про це також у нашому огляді оперативної інформації в Одесі та на фронті за 14 грудня.

У ЗРК входить блок управління вогнем на базі багатофункціонального електронного сканувального радара ARABEL, автомобільна установка вертикальної наземної пускової установки, встановлена на французьких вантажівках Renault-KERAX 8×8, що включає модуль ураження комп'ютер Mara та пульти оператора Magics, встановлені на вантажівці Kerax.

Максимальна швидкість ракет Aster-30, використовуваних цією системою, становить 14 км/сек, вони здатні перехоплювати цілі на висоті від 50 м до 20 км. Максимальна дальність польоту Aster 30 становить 100 км.

ЗРК призначена для захисту важливих об'єктів і розгорнутих сил від ракетних загроз, літаків і безпілотників.

Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен висловив упевненість, що країни дали "зелене світло" для передачі ЗРК, розробленої компаніями MBDA й Thales у межах спільного підприємства Eurosam. "Франція та Італія нададуть Україні запитувані засоби протиповітряної оборони. Це дуже наполегливе прохання президента Зеленського, і італійці підтвердили нам, що готові її виконати. Так ми можемо задовольнити їхні потреби", — наводить слова дипломата ЗМІ.

Отже, SAMP/T Mamba приєднається до вже наданих Києву ЗРК: німецького IRIS-T, норвезького NASAMS, наданого США, італійського Aspide, наданого Іспанією, а також Mistral і французького Crotale NG.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В работе Facebook Messenger произошел масштабный сбой

Observan

В Болграде провели мастер-класс по вышиванию

Observan

Полиция обнаружила полкило марихуаны у жителя Аккермана

Observan