Бардак

«Укрзалізниця» починає позбавлятися імперських назв: Одеська залізниця залишається (ВІДЕО)

"Укрзалізниця" повідомила про початок процесу деімперіалізації — позбавлення того, що залишилося від колись спільного минулого у російській імперії та срср. 

Першим моментом став початок зміни відліку кілометражу на різних ділянках залізниці, який донедавна на магістральних лініях мав початкову точку у москві. Наприклад, магістральна залізниця в Одесі в напрямку на Київ мала відлік більш як 1500 км до москви, а в напрямку з Одеси на Вознесенськ і далі — більш як 1310 км. В якості першого кроку змін символічну позначку "нульового" кілометра напередодні встановили на залізничному вокзалі в Києві. А згодом протягом трьох років залізничники замінять всі кілометрові знаки та систему кілометражу залізниць.

Ще одним кроком деімперіалізації залізниці став процес перейменування двох регіональних філіалів "Укрзалізниці" з шести — "Південно-Західної" та "Південної" залізниць. Ці географічні назви коректні по відношенню, знову ж таки, до москви. А в Україні такі географічні назви даних регіональних філіалів зовсім недоречні та некоректні. Тому "Укрзалізниця" запустила процес пошуку нових назв. Інші регіональні філіали — "Одеська", "Львівська", "Донецька" та "Придніпровська" залізниці зберігають свої назви.

Окрім того, перейменовуються ті чі інші назви станцій та зупинних пунктів, які мають у собі радянський чи російський "спадок" — мова йде про всілякі назви накшталт "Колгоспної", зупинного пункту в Одеській області на ділянці між Одесою та Кароліно-Бугазом. Окрім того, ряд назв зупинних пунктів в Києві перейменовують — вони отримують більш коректні з точку зору міської топоніміки назви.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Украинцам запретили въезд в Венгрию

Observan

Как одесский транспорт будет работать 1 апреля

Observan

Одесская область: в центре психологической реабилитации умер сирота

Observan